Скільки коштує побудувати каркасний будинок у 2022 році?

Скільки коштує побудувати каркасний будинок? Що дешевше – купити готову будову чи займатися будівництвом самостійно? На чому можна заощадити та що впливає на ціну? Пропонуємо розібратися у цих питаннях і наш матеріал у цьому допоможе.

Каркасний будинок: чому популярність швидкомонтованих конструкцій не вщухає в 2022?

Перш ніж перейти до питання, скільки коштує побудувати будинок, давайте розберемося, чому каркасні будинки такі популярні. Ця технологія прийшла до нас із Заходу, де каркасні будинки неймовірно популярні, і досі часто використовується поняття «канадський будиночок», хоча СІП-панелі вже давно виробляють в Україні. Таким чином можна побудувати дачний літній будиночок, котедж для повноцінного проживання цілий рік, одноповерховий будинок або каркасний таунхаус на кілька поверхів.

Головні переваги будівництва каркасного будинку – це:

 • економія часу. Побудувати швидкомонтований каркасний будинок можна в рекордно короткі терміни. Крім того, відразу після будівництва можна переходити до внутрішнього оздоблення і не чекати усадки фасаду та стін будівлі;
 • економія коштів. Побудувати будинок із СІП-панелей дешевше, ніж із цегли. На сьогоднішній день це найдешевший матеріал для зведення стін будівель;
 • відмінні теплоізоляційні властивості. СІП панелі містять утеплювачі, як теплоізоляційні матеріали можуть використовуватися шари мінеральної вати або пінополістиролу. Також можна додатково утеплити стіни після будівництва;
 • екологічність. Ще одна причина збудувати будинок із СІП панелей – безпека матеріалів. Модулі не містять шкідливих речовин, тому абсолютно безпечні для здоров’я при постійному проживанні.

Недоліків у швидкомонтованих каркасних будинків небагато. Хіба що скаржаться на їх типовий, стандартний вигляд. Однак цей недолік можна обійти за рахунок оригінального дизайнерського оформлення фасаду та стильного оздоблення. Також до мінусів можна віднести низькі звукоізоляційні властивості, тому рекомендується використовувати додаткову шумоізоляцію. Раніше до мінусів відносили низький рівень пожежної безпеки, але сучасні моделі не горять і не спалахують.

Що впливає на вартість будівництва каркасного будинку?

Достеменно сказати, скільки буде коштувати побудувати каркасний будинок із СІП панелей, досить складно. Багато в чому ціна залежить від того, який будинок ви вирішили побудувати. Якщо говорити про об’єктивні фактори, основними будуть такі:

 •  проектування;
 •  матеріал;
 •  фасад;
 •  покрівля;
 • внутрішнє оздоблення;
 • інженерні комунікації.

Зупинимося на кожному з етапів детальніше. Варто враховувати, що при будь-якому рішенні каркасний котедж будується швидко і має всі переваги, які ми описали вище.

Проектування

Бюджет того, скільки коштуватиме побудувати каркасний дачний будинок або повноцінний котедж на кілька поверхів, залежить від зовнішнього вигляду, площі, особливостей планування. Все це детально розписується у проекті будівництва каркасної будівлі.

Фасад

Фасад будинкуКаркасний будинок із СІП-панелей може оброблятися штукатурним типом «короїд», вініловим сайдингом, дерев’яним фальшбрусом. Кожен із варіантів має свою вартість. Хоча каркасні конструкції вже спочатку містять шар теплоізоляції (і це одна з причин побудувати будинок із СІП-панелей), їх часто додатково утеплюють, а також укладають утеплювач на покрівлю та підлогу. Це також дещо збільшує бюджет будівництва.

Покрівля

Оптимальним варіантом буде металочерепиця, у неї найкращий баланс ціни/якості. Але є й інші варіант – бітумна черепиця обійдеться дорожче, але якщо ви вирішите звести будинок з нею, але виграєте у якості. На ціну впливає форма даху – чим вона складніша і незвичайніша, тим вище буде вартість роботи.

 

Внутрішнє оздоблення

По-перше, її наявність – будівництво може проводитися під фасад, тобто тільки зводяться стіни та проводяться комунікації; під чистове оздоблення, коли чорнове оздоблення та підготовка стін виконується силами підрядника; або під ключ, коли ви отримуєте готовий до проживання каркасний будинок. Обсяг робіт у кожному випадку різний, і справедливо, що бюджет також значно відрізнятиметься. Якщо декоративне оздоблення виконується, то розкид може бути дуже широким. Це залежить від вибраних матеріалів та складності робіт. Одна справа просто пофарбувати стіни, інша – наносити на них декоративну штукатурку італійського виробництва вручну. Все це обговорюється на етапі консультацій – залежно від вашого бюджету на те, щоб звести каркасний будинок, можна підібрати будь-які варіанти.

Інженерні комунікації

Побудувати стіни недостатньо – щоб каркасний будинок був придатний для постійного проживання, необхідно провести інженерні комунікації. Йдеться про електропроводку з усіма точками виведення та розміщенням систем освітлення, опалювальну систему, водопровід та каналізацію, вентиляцію. Їх проектують до того, як збудувати будинок, на етапі складання архітектурно-інженерної документації. А вартість може відрізнятися в залежності від складності систем, кількості точок виведення холодної та гарячої води та систем електрики, матеріалів, які обрані для сантехнічних та електричних комунікацій. Ті, кому вже доводилося звести каркасний чи інший будинок, знають, що сантехнічні та електромонтажні роботи «з’їдають» значну частину загального бюджету.

Також на вартість вплине площа каркасного будинку, який ви хочете побудувати, оскільки ціна розраховується за квадратний метр. Велике значення має те, хто побудує каркасний будинок, тому потрібно знайти підрядника з кращою ціновою політикою. Наприклад, компанію «Сервіс Буд».

Вартість каркасного будинку від компанії Сервіс Буд

Фахівці компанії «Сервіс Буд» готові не просто збудувати стильний каркасний котедж, який повністю відповідає вашому уявленню про ідеальний будинок. Ми зробимо це швидко, якісно та недорого. Ми не розміщуємо реклами – за нас це робить сарафанне радіо. Ті, хто вже встиг збудувати будинок з нашою допомогою, рекомендують нашу компанію своїм родичам, друзям та знайомим.

Ми пропонуємо два варіанти будівництва:

 • під чистове оздоблення. У такому разі ми зводимо стіни, фасад, проводимо інженерні комунікації, готуємо поверхні під нанесення декоративного оздоблення. А вже косметичним ремонтом ви займаєтеся самостійно. У такому випадку збудувати будинок можна від 450$ за квадратний метр;
 •  під ключ. Фахівці компанії «Сервіс Буд» не тільки збудують вам будинок, але й зроблять у ньому ремонт, причому дизайнерський з розробкою проекту та візуалізації інтер’єру в спеціальних комп’ютерних програмах. Вам залишиться лише завезти меблі та розставити особисті речі. Побудувати будинок під ключ коштує від 800 доларів за квадратний метр.

Щоб розрахувати бюджет точніше, вам необхідно зв’язатися з менеджерами компанії «Сервіс Буд» та обговорити ключові питання. Запросити консультацію ви можете зараз – для цього заповніть форму зворотного зв’язку на сайті або зателефонуйте нам!

Побудувати каркасний будинок з компанією «Сервіс Буд» вигідно!