Скільки коштує побудувати будинок у 100 квадратів у 2022 році?

Перш ніж розпочинати будівництво котеджу, потрібно точно розрахувати бюджет. Пропонуємо на прикладі котеджу в 100 квадратних метрів розрахувати, скільки коштує звести будинок, які фактори визначають вартість і як можна заощадити. У цьому там допомогли експерти компанії «Сервіс Буд» – всі матеріали взяті із реальних кейсів компанії.

Що впливає на вартість будівництва будинку у 2022 році?

Побудувати будинок можна і за 450 доларів за квадратний метр, і за кількасот тисяч за квадрат. Все залежить від ваших запитів та апетитів. Якщо ви хочете мармурові фасади, ліпнину всередині та системи теплої підлоги у кожній кімнаті – будь ласка, будь-яка примха за ваші гроші. Але все ж таки в цьому матеріалі ми розглядаємо, як побудувати котедж, доступний українцю із середніми доходами.

Ключові фактори, які визначають, скільки коштуватиме побудувати будинок – це:

  • проектування, тобто планування, точної площі, особливостей архітектурних рішень;
  • матеріал, з якого ви вирішили звести будинок. Котедж можна побудувати із газоблоку, піноблоку, цегли, керамічних блоків або модульних СІП-панелей;
  • фасад, його оздоблення та додатковий захист при необхідності;
  •  покрівля;
  • внутрішнє оздоблення – насамперед, його наявність. Можна замовити лише збудувати будинок, а косметичним ремонтом займатися самостійно.
  • інженерні комунікації.

Пропонуємо детальніше ознайомитись, як різні фактори впливають на вартість будівництва будинку та які існують варіанти економії грошей.

Матеріал будівництва стін: бюджетні СІП-панелі або дорога цегла

Вирішуючи звести будинок, перше, що ви вирішуєте, – з якого матеріалу будуть створені його стіни. Тут потрібно знайти оптимальний баланс між технічними характеристиками та ціною. Так, цегляний будинок виглядає стильно та дорого, будівлі можна надавати будь-які архітектурні форми, він теплий та довговічний. Але є нюанс – побудувати його дорого і довго, оскільки потрібно багато часу витратити на підготовку фундаменту, кладку цегли в кілька рядів. Середні за вартістю – будинки з газоблоків, керамічних блоків та піноблоків. Кожен варіант має свої переваги і недоліки, тому додатково рекомендуємо детально вивчити питання, з якого матеріалу побудувати будинок і орієнтуватися не тільки на ціни, але й на властивості різних будматеріалів.

Фасад: захист та зовнішній вигляд

Фасад будинкуПотрібно не тільки надати йому стильного вигляду, але й подбати про захисні властивості. Варіантів обробки дуже багато – це може бути спеціальна фасадна штукатурка типу «короїд», сучасні вінілові сайдінги, які нещодавно увійшли до моди і швидко стали популярними, дерев’яний фальшбрус для будівництва котеджів у сільському стилі. Також на цьому етапі варто задуматися про утеплення фасаду, покрівлі та підлоги. Укладання утеплювачів порівняно недороге і окупиться вже в перший опалювальний сезон за рахунок зменшення рахунків за опалення, але бюджет, необхідний, щоб звести будинок, все ж таки збільшиться.

Покрівля: все залежить від складності форм

Зазвичай для котеджів, заміських будинків та таунхаусів, призначених для постійного проживання, вибирають металочерепицю. Вона вважається найкращим варіантом у контексті балансу якості/ціни. Можна для оформлення покрівлі взяти і бітумну черепицю – вона хоч і коштує дорожче, але її експлуатаційні властивості найкращі. Впливає на бюджет як тип матеріалу, так і складність форм. Якщо ви хочете створити покрівлю нестандартної форми, побудувати башточки, то процес буде більш трудомістким і ціна буде вищою.

Внутрішнє оздоблення і хто ним займатиметься

Можна звести будинок без оздоблення, можна під ключ. Варто відзначити, що, по нашому досвіду, замовити побудувати будинок під ключ виходить дешевше. Якщо ви вирішите займатися внутрішнім оздобленням самостійно або запросити іншу компанію, то, швидше за все, заплатите більше. Бюджет значною мірою залежить і від обраного декоративного оздоблення – будуть стіни просто пофарбовані або з нестандартними фактурами, стелі – французькі навісні із сатину або просто покриті побілкою. Всі ці моменти обговорюються на старті та складається дизайн-проект інтер’єру. Якщо ви вирішите побудувати будинок з нашою допомогою, ми готові виконати роботи під ключ із візуалізацією авторського інтер’єру та повним виконанням ремонтних робіт.

Інженерні комунікації

Щоб збудувати будинок для постійного проживання людей, потрібно дуже ретельно продумати та спроектувати розміщення інженерних комунікацій. Інакше про комфорт можна забути. Маються на увазі труби холодного та гарячого водопостачання, електромережа, каналізація, вентиляція та системи опалення. На сантехнічні та електромонтажні роботи припадає значна частина бюджету, який потрібний, щоб звести будинок. Проте економити на сантехніці, електропроводці не варто – від цього залежить якість життя в будинку та безпека будови.

Як визначити вартість будівництва будинку у 100 квадратів?

Щоб прорахувати бюджет, скільки коштуватиме побудувати будинок у 100 квадратів, зв’яжіться з нашими менеджерами. На основі ваших побажань (вибраного матеріалу для будівництва стін, оздоблення фасаду, покрівлі, інженерних комунікацій, внутрішньої обробки) фахівець розрахує вартість робіт. Потім можна буде переходити до етапу проектування, планування, підбору конкретних матеріалів та їх закупівлі. Підсумкова ціна може відрізнятись від початкових розрахунків, але незначною мірою.

Скільки коштує побудувати будинок в 100 квадратів від компанії Сервіс Буд?

Ми пропонуємо як збудувати вам будинок під ключ, так і під оздоблення. Різниця між цими форматами полягає в обсязі робіт та клопоту для вас:

  1. Побудувати будинок під чистове оздоблення означає, що підрядник зводить стіни, робить оздоблення фасаду, займається прокладанням сантехнічних, електричних комунікацій та систем опалення та виконує чорнове оздоблення всередині, тобто готує поверхні до чистового декоративного оздоблення. Побудувати будинок під чистове оздоблення в компанії «Сервіс Буд» коштує від 450 доларів за квадратний метр, і це найкраща ціна в Україні.
  2. Побудувати будинок під ключ – це комплекс послуг. В результаті ви отримуєте котедж, що вже повністю готовий для проживання. У ньому будуть робочі системи опалення, сантехніка, встановлені всі розетки та освітлювальні прилади, виконане все декоративне оздоблення і навіть зроблене післябудівельне прибирання. Вам залишається розставити меблі та поставити живі квіти у вазу. Побудувати будинок під ключ коштує від 800 доларів за квадратний метр, все залежить від вибраних матеріалів та складності робіт.

Чому побудувати будинок з компанією «Сервіс Буд» вигідно? Крім кращої ціни, ми гарантуємо високу якість, швидкість, чітке дотримання домовленостей та відмінний сервіс. Наше співробітництво буде не тільки ефективним, економним для вас, але й приємним. Щоб замовити будівництво або розрахувати, скільки буде побудувати ваш будинок, зв’яжіться з нашими менеджерами зараз. Для цього ви можете зв’язатися з ними по телефону або заповнити форму зворотнього зв’язку на сайті.

Ми готові збудувати ідеальний будинок вашої мрії. Почнемо створювати його вже сьогодні!